سنگ سنداستون

سنگ سنداستون

سنگ سنداستون چیست؟

ممکن است تا به حال واژه سنداستون به گوش شما نخورده باشد. ممکن است این واژه را بسیار شنیده باشید اما تعریف درستی از آن نداشته باشید. به طور کلی وارد شدن به دنیای جذاب سنگ ها و دیدن طرح های حیرت آور آن به ما لذت می دهد. با شناخت سنگ ها و رفتار و ویژگی های آن می توانیم حدس بزنیم هر کدام در کجا کاربرد دارند.به طور کلی سنگ ها در دسته های گوناگونی جای داده می شوند.

بعضی از انواع سنگ ها مثل سنگ تراورتن ، مرمریت یا سند استون به عنوان مصالح ساختمانی کاربرد دارند. از برخی از آن ها برای موارد تزئینی استفاده می شود. برخی برای کف و سقف اماکن استفاده می شود.یک سری موارد برای انتخاب سنگ در شرایط مورد نظر مهم است. مثلا رنگ سنگ خصوصا از دید معماران بسیار اهمیت دارد. عموما رنگ های روشن به رنگ های تیره برتری دارند. مقاومت سنگ و قیمت آن نیز از سایر موارد برای انتخاب سنگ است. با ما همراه باشید تا تعریف مناسبی از سنگ سند استون را به شما ارائه دهیم.

سند استون یا ماسه سنگ نوعی سنگ رسوبی است که عمدتا از ذرات ماسه و کانی های مختلف از جمله کربنات کلسیم، سیلیس اکسید آهن و دولومیت تشکیل شده است. سنداستون در رنگ های مختلفی ظاهر می گردد که رنگ های قهوه ای مایل به زرد و خاکستری متداول ترهستند. ماسه سنگ ها در برابر هوازدگی بسیار مقاومند، مقاومت خمشی پایینی داشته و جذب آب بسیار بالایی دارند.
سنگ سنداستون با دوغاب و ملات چسبندگی خوبی ندارد؛ لذا قبل از نصب می بایست بوسیله گیره اسکوپ سنگ مهار گردد. سنگ های سند استون بصورت سابیده، چرمی، بوش همر و گیوتین فرآوری میگردد.
از ویژگی سنگ سند استون میتوان به مقاوم در برابر سرما و گرما، ساب پذیری پایین، مقاومت خمشی کم و جذب آب بالا اشاره کرد

سنگ سنداستون
نمای سنگ

سنداستون معمولا برای نما ساختمان و دیواره های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ای که وجود دارد این است سنگ سند استون به خوبی به ملات نمی چسبد و بایستی از اسکوپ سنگ استفاده کرد.این سنگ به واسطه رنگ و قیمت نسبتا ارزان آن در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع صیقل پذیری ضعیف آن باعث شده در ساختمان سازی جلوه ای ویژه داشته باشد. سنگ سنداستون در واقع همان سنگی است که به واسطه آن چاقو را تیز می کنند.

سنداستون , سنگ
سنگ
mbm

سنگ سنداستون طرح چوب

سنگ سنداستون طرح چوب قبلی بعدی نام سنگ سنگ سنداستون طرح چوب نوع سنگ سنداستون کاربرد دکوراتیو , دیوارهای داخلی , کف ساختمان , محوطه سازی , نمای ساختمان رنگ بندی خاکی , قهوه ای , کرم

ادامه مطلب »
سنگ سنداستون
سنگ
mbm

سنگ سنداستون کرال

سنگ سنداستون کرال قبلی بعدی نام سنگ سنگ سنداستون کرال نوع سنگ سنداستون کاربرد دکوراتیو , دیوارهای داخلی , کف پله , کف ساختمان , محوطه سازی , نمای ساختمان رنگ بندی طوسی تعداد بازدید

ادامه مطلب »
ترجمه »