سنگ ستاره سبز

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

سنگ یک متریال طبیعی است که از معادن سطح زمین استخراج می شود و برای مصارف متعدد در حوزه ساختمان سازی به کار می رود. سنگ ها در انواع مختلف در طبیعت موجود و هر کدام با توجه به شرایط شکل گیری خود دارای بافت و رنگ متفاوت می باشند. ویژگی های منحصر بفرد هریک از انواع این متریال استفاده از آن ها را برای مصارف گوناگون امکان پذیر ساخته است.

سنگ تراورتن (Travertin) یک سنگ آهکی بوده که از فعالیت چشمه های آب گرم به وجود آمده است. خواص سنگ تراورتن بین سنگ مرمر و سنگ آهک می باشد که به طور طبیعی نیز در کنار چشمه ها، غار ها و … یافت می شود. وجود سطوح اسفنجی و حفره های موجود در سطح سنگ ناشی از آزاد شدن دی اکسید کربن در هنگام رسوب گذاری و تشکیل این نوع سنگ ها می باشد. وجود حباب های هوا و ناخالصی های آهن، سیلیس، منگنز، مواد آلی و … باعث ایجاد تنوع رنگ هایی همچون سفید، کرم، شکلاتی، طوسی، قرمز، زرد و … در معادن مختلف می گردد.

سوراخ ها حفره ها و خلل و فرج های موجود در سطح سنگ تراورتن با استفاده رزین، اپوکسی، پلی استر، پالیشر های مخصوص و … پر می شوند و فرآوری این نوع سنگ ها در کیفیت آن بسیار موثر می باشد. در صورت کم کاری یا کیفیت پایین فرآوری و آماده سازی سنگ پس از مدتی دچار شکستی ، تغییر رنگ و … می گردد.

سنگ تراورتن به دلیل محدودیت در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب بوده و همچنین به دلیل صادرات عمده و میزان تقاضای بالا برای این محصول، به صورت مشخص و محدود فرآوری و عرضه می گردد.

سنگ تراورتن

ویژگی های سنگ تراورتن (Travertin):

    استحکام بسیار بالا و مناسب

    مقاومت فشاری نسبتا بالا

    مقاومت سایشی خوب

    تراکم بالا

    مقاوم در برابر نور خورشید، سرما، گرما و رطوبت

    مناسب جهت استفاده در نمای بیرونی ساختمان

    جذب آب نسبتا پایین

محصولات

سنگ تراورتن کمشچه
تراورتن
hosein

سنگ تراورتن کرم کمشچه

سنگ تراورتن کرم کمشچه قبل بعدی نام سنگ سنگ تراورتن کرم کمشچه نوع سنگ تراورتن کاربرد جدول سنگی , درپوش , دکوراتیو , سنگ فرش , محوطه سازی , نمای ساختمان رنگ بندی کرم , کرم-بژ تعداد

ادامه مطلب »
سنگ تراورتن کرم همدان
تراورتن
hosein

سنگ تراورتن کرم همدان

سنگ تراورتن کرم همدان سنگ تراورتن کرم همدان دارای پس زمینه رنگی کرم، کرم-بژ تا شکلاتی می باشد که مانند دیگر تراورتن ها دارای سورت

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترجمه »