سنگ ستاره سبز

سنگ مرمر

سنگ مرمر

سنگ مرمر در زمره سنگ های آهکی دگرگونی است و از ایام قدیم عمدتاً در اماکن زیارتی و بقاع متبرکه مورد استفاده قرار می گرفت. عمده مرمر ها در برابر شرایط جوی مقاومند، اما به دلیل امکان هوا زدگی در برابر شرایط جوی و احتمال کدر شدن تحت تابش خورشید، اکثراً در داخل ساختمان ها به کار می روند.

خالص سفید و شاف است؛ اما وجود کانی هایی مانند آهن، آلومینیوم، منیزیم موجب تنوع رنگ و طرح در آن ها می شود به طوری که مرمر یک دست خالص به ندرت یافت می شود. زیبایی چشم نواز، تنوع رنگ و قابلیت ساب و صیقل فوق العاده از ویژگی های منحصر به فرد این این سنگ قلمداد می شود. مکان های لوکس و مجلل مانند لابی هتل ها، مجتمع های تجاری و ساختمان های مسکونی از موارد مصرف این سنگ تزئینی این سنگ ارزشمند به صورت اسلب یا بوکمچ دو تایی و چهارتایی (فورمچ) است.

سنگ مرمر نوعی سنگ آهکی متراکم است که با نام لاتین Onyx در سراسر جهان شناخته شده است. این سنگ همانند سنگ تراورتن حاصل تشکیل لایه هایی از رسوب چشمه های آب گرم می باشد که حتی در بین لایه های تراورتن نیز به میزان ناچیزی وجود دارد و در رنگ های مختلفی موجود می باشد. هر کدام از این رنگ ها با توجه به سلیقه مشتری و نوع کاربردشان در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های سنگ مرمر (Onyx):

    تراکم بسیار بالا

    ساب پذیری فوق العاده

    سطح صیقلی و براق

    زیبایی چشم نواز و خیره کننده

    قابلیت عبور نور

    جذب آب ناچیز

    مقاومت سایشی بسیار مناسب

    مقاومت فشاری بالا

سنگ مرمر
محصولات
ترجمه »